Навигация

Гідроізоляція проникаюча, полімерна, бітумна…

  • Проникаюча гідроізоляція
  • Бітумна гідроізоляція
  • Гідрофобізатори
  • гідроізоляція
  • Герметики
  • Полімерна гідроізоляція

Зайва волога (грунтова вода, дощові потоки) здійснює агресивну дію на споруди з цегли та бетону, що мають пористу структуру — кількість пор і мікротріщин збільшується, а ступінь руйнування матеріалу зростає. Здобути перемогу над вогкістю в будинку допоможе правильна організація гідроізоляції стін фундаменту. Це заходи щодо захисту будівельних споруд від агресивного впливу вологи і води, до складу якої входять солі, кислоти і луги, що руйнують бетон, цегла, дерево, лакофарбове покриття, шпалери і роз’їдають навіть металеву арматуру. Фахівці розрізняють кілька систем гідроізоляції за способом нанесення і принципом дії: обклеювальну (рулонну), обмазувальну, проникаючу і вмонтовувану. З кожним роком все більш широке застосування в Україні знаходять рулонні гідроізоляційні матеріали з пластифікованого полівінілхлориду (ПВХ-П). Крім гідроізолюючих матеріалів з вологою та її наслідками допомагають боротися швидкотверднучі суміші для ремонту аварійних витоків, сануючі штукатурки, гідрофобізуючі склади для надання бетону і цеглині водовідштовхувальних властивостей, антисолевые і антигрибкові просочення і т. д.

ХАРАКТЕРИСТИКА ГРУНТІВ

Застосовуючи гідроізоляцію, важливо знати гидрохарактеристику грунтів:

  • скельні і уламкові грунти міцні, не розмиваються і не деформуються при промерзанні, якщо не містять у своєму складі глинистих і пилуватих часток, капілярність у них низька;
  • піщані грунти (крім дрібнозернистих і пилуватих) відносяться до среднеустойчивым з низькою капілярністю;
  • дрібнозернисті і пилуваті піски володіють властивостями пливунів, відносяться до нестійких грунтах і мають високу капілярність;
  • глинисті грунти (глини, суглинки, супіски) в сухому стані служать гарним підставою, а у водонасиченому і при малій щільності текучі і сильно деформуються при промерзанні, мають високу капілярність.

ОБМАЗУВАЛЬНА ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ

Гідроізоляційні вироби — бітум та бітумосодержащие матеріали — і сьогодні приваблюють забудовників низькою ціною і простотою в застосуванні. Але термін служби гідрофобного шару на основі бітуму обмежений: п’ять-шість років і матеріал втрачає еластичність, стає крихкою вже при температурі 0 °С. Сучасні обмазувальні гідроізоляції — синтетичні смоли і полімери на бітумній основі і цементно-полімерні мастики, включають суху суміш цементу і мінеральні наповнювачі, що володіють хорошою адгезією до фундаменту. Цементна складова володіє хорошою адгезією до фундаменту, а завдяки пластифікуючим добавок обмазувальну гідроізоляцію успішно застосовують на жорстких поверхнях і в місцях, що піддаються деформаціям і вібрацій. Обмазувальна гідроізоляція застосовується для захисту поверхонь від капілярної вологи (усередині будинку) і грунтових вод (зовні), а також при дренуючих грунтах. Товщина гідроізоляційного шару всього 1-3 мм, але водозахисні компоненти проникають в пори підстави і герметично закупорюють їх. Мастику наносять шпателем на суху поверхню, застосовуючи всі засоби індивідуального захисту. Ринок пропонує досить широкий вибір даних матеріалів. Сучасні гідроізоляційні мастики представлені такими виробниками, як: «Артісан», «Бутин», «Гидрозіт», «Індекс», «Лахта», «Ремкомплект», «Слов’яночка», CERESIT, VIATRON. Одні вироби продають готовими до вживання, інші необхідно розводити водою. Але, незважаючи на водну складову, останні створюють надійний бар’єр для руйнівної дії вологи. При очевидних перевагах у обмазувальної гідроізоляції є недоліки, до яких відносяться можливість пошкодження і порушення гідроізоляційного шару при осаді конструкції в місцях деформаційних швів. Поверхня фундаменту вимагає додаткової захисту, оскільки гідроізоляційний шар має низьку механічну міцність покриття, до того ж, матеріал довго висихає і потребує максимальної захист від бактерій і мікроорганізмів, а також від коренів рослин.

ОБКЛЕЮВАЛЬНІ (РУЛОННІ) МАТЕРІАЛИ

Руберойд, толь і пергамін, відомі в минулому захисники від вологи, відрізняються невисокою водо – і гнилостойкостью і служать недовго. Тому на зміну їм прийшли нові рулонні гідроізоляційні матеріали, армовані поліестером, що володіють високою міцністю на розрив і подовженням 30-50 %. Серед них популярні изоэласт, изопласт, мостопласт, экофлекс, бикропласт, техноеласт (Росія), сполиизол, акваізол, крембит (Україна), хеластоплей, тестьюдо (Італія) та інші. В якості основи в цих покриттях використовують синтетичні продукти (поліестр, склохолст, склотканина і ін). Їх наносять у два шари зовні фундаменту. Гідроізоляцію треба додатково захищати її від можливих механічних ушкоджень, акуратно наклеювати або наплавляти. Для монтажу рулонної «гідрозахисту» потрібна потужна газова пальник.

Самоклеюча рулонна гідроізоляція наклеюється без застосування спеціальних інструментів. На українському ринку вона представлена торговою маркою «Индекстен» (Італія).

У будівництві широко використовують бітумно-полімерні мембрани, які поділяються на низько модифіковані, середньо модифіковані та високо модифіковані. Рівень модифікації відбивається на властивостях матеріалу: чим вище рівень, тим великим якістю і довговічністю відрізняється гідроізоляція. Рівень модифікації також істотно впливає на вартість. Низько модифіковані матеріали, армовані поліестером стоять 11-12 грн. за 1 м2, середньо модифіковані — 14-15 грн. за 1 м2, високо модифіковані — 16-20 грн. за 1 м2.

На будівельному ринку України переважають вироби торгових марок «Бікрост» (Росія), «Промізол» і «Сполом» (Україна) та ін конкурують з російськими та українськими торговими марками італійські виробники. Вони випускають модифіковані матеріали, які успішно застосовуються в країнах з холодним кліматом. Ціна матеріалів італійського виробництва — від 25 грн. за 1 м2.

ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ ПРОНИКАЮЧОЇ ДІЇ

Гідроізоляційні проникаючі матеріали виготовляються з цементу з додаванням хімічно активних речовин і подрібненого піску. Перед нанесенням гідроізоляційний матеріал у вигляді порошку змішують з водою, після чого наносять його на бетонну поверхню. Товщина шару гідроізоляції коливається в межах від 1 до 3 мм. На якості гідроізоляції позначається кількість води. Важливо дотримувати правильні пропорції, оскільки меншу або більшу кількість води може негативно позначитися на взаємодії зі складовими бетону. Добавки разом з капілярною вологою потрапляють крізь відкриті пори, де утворюють кристали нитеобразной форми. Пори звужуються, таким чином, водопроникність стає нижче.

Обмазувальна гідроізоляція проникаючої дії не володіє еластичністю, тобто найменше розтріскування бетонної конструкції призведе до порушення системи. Перевага матеріалу — у здатності захищати конструкцію зсередини від проникнення вологи ззовні. Тому даний вид гідроізоляції знайшов широке застосування при реконструкції підвальних і напівпідвальних приміщень, коли гідроізоляцію застосовують як зовні, так і всередині будівлі. Проникаючі склади гарні при ремонті старого підстави, коли зовнішні пори замаслені або забиті, необхідно ретельно очистити поверхню від штукатурки і знежирити, відкривши доступ до капілярній системі.

На українському ринку представлені «Артісан», «Гіс», «Гидрозіт», «Дельфін», «Лахта», «ВІАТРОН», «Полірем», CERESIT, THOMSIT . Рідше на прилавках можна зустріти «Акватрон-6,8», «Альпа-Полифлюид», «Гидропласт», «Гидротекс», «Гидрофикс», «Кальматрон», «Осмосил», «Пенетрон»,Реамат-Х, «Силар».

МОНТОВАНА ГІДРОІЗОЛЯЦІЯ

Для створення захисних екранів використовується ущільнена глина (шар товщиною 40-50 см). Останнім часом в ролі гідрозахисту при товщині 1-2 см застосовуються мати з бентонітової глини. Шар бентоніту укладають між листами картону або геотекстилю (аналога гіпсокартону). Картонна оболонка в процесі експлуатації розкладається в грунті, в результаті чого вся заглиблена поверхня виявляється щільно оточеного глиною.

Остання розробка в області технології захисних екранів плівкові матеріали комірчастій конструкції, виготовлені на основі поліетилену високої щільності — полімерні геомембрани. Геомембранные екрани складаються з полотна з округлими шпильками розміром до 8 мм і текстильного фільтра. Текстиль оберігає систему від замулювання частинками грунту, а округлі шипи утворюють водостічні канали, по яких відфільтрована вода відправляється в дренажну систему, що запобігає осідання будівлі, забезпечує хорошу гідроізоляцію стін, а також служить захистом плити підстави від капілярного підсосу вологи. Геомембранные екрани довговічні, нейтральні до агресивних середовищ, стійкі до деформації конструкції і руху грунту. Серед них популярні PM 8N, «Гидропласт» ,«Суперфонд» і «Тефонд» (Італія).

МЕМБРАНИ ПВХ-П

Застосування мембран з пластифікованого полівінілхлориду (ПВХ-П) для гідроізоляції підземних споруд обумовлено високими фізико-технічними показниками, механічною міцністю і довговічністю (не менше 100 років). Ця гідроізоляційна система з ПВХ-П стійка до хімічних і термічних впливів, впливу мікроорганізмів, проростання коренів рослин, не змінює своїх характеристик після численних циклів «мороз-відлига». Крім того, вона не приклеюється до основи, тому немає необхідності чекати висихання свіжоукладеного бетону. Еластична