Навигация

Рекомендації по застосуванню матеріалів тм «Віатрон»

Підготовка поверхні

Поверхню конструкції, що захищається звільняється від штукатурки, малопрочного бетону і щільною цементної плівки за допомогою піскоструминної обробки або зачистки металевими щітками, скребками, відбійним молотком. Для механізації очищення великих площ поверхні рекомендується використовувати гідромонітори високого тиску (150 – 200 Атм).
Розшиваються шви, тріщини і каверни. Замаслені ділянки очищаються до видалення шару забруднення.
При наявності на захищається бетонної поверхні щільної цементної плівки рекомендується зробити насічку в шаховому порядку кроком не більше 100 мм і глибиною 3-4 мм Насічку можна проводити перфоратором, зубилом або іншим аналогічним інструментом. Оголена арматура зачищається від іржі металевими щітками.
Поверхня знепилюючого (промиванням водою або продуванням повітрям) і ретельно зволожується водою до повного вологонасичення поверхневого шару бетону на глибину не менше 10 мм
Після закінчення зачистки поверхні змочується водою до повного водонасичення бетону.

Основна умова: структурно міцна основа, відкриття капілярних пір. Поверхня вважається підготовленою, якщо вона чиста, на дотик шорстка, рясно зволожена.

Приготування складу “Віатрон”

“Віатрон”, а також суміші на його основі зачиняються водою в кількості не більше 20% від ваги складу з ретельним перемішуванням розчину до досягнення його однорідності, але не менше 3-5 хвилин. Перемішування рекомендується проводити в розчино – бетонозмішувачі. Розчин готується в кількості, яка може бути використана протягом не більше 60 хвилин. Для збереження пластичності приготованого розчину його необхідно регулярно перемішувати. Додаткове додавання води в приготований розчин для його “розмолоджування” не допускається.

Нанесення покриття зі складу “Віатрон”

Нанесення покриття проводиться металевим шпателем з технології штукатурних робіт товщиною до 3 мм рівномірним, безперервним шаром. Механічне нанесення розчину проводиться за допомогою розпилювачів під тиском не менше 4 Атм в один-два проходи. При цьому кількість води при замішуванні складу становить 25-30%. Оброблені шви і тріщини заповнюються розчином на всю глибину.

При необхідності нанесення на бетон більш товстих (більше 10 мм) шарів покриття, необхідно нанести штукатурну сітку, попередньо поверхня зволожується і грунтується рідким розчином «Віатрон-Універсал», розведеним до стану «молока» після чого підготовлена суміш наноситься товщиною, достатньою для утворення гладкої поверхні.

Середня витрата:

При нанесенні складу на рівну поверхню:
при рекомендованій товщині 3 мм становить 4,5 кг/ м2;

Догляд за нанесеним покриттям

Для отримання непроникного покриття свіжонанесений шар повинен витримуватися у вологих умовах не менше 3 діб (бажано – до 7 – 10 діб). Для цього перший раз покриття необхідно зволожити водою через 4 години після нанесення (6 – 8 годин – для складу “Віатрон-6”), а потім зволожувати 4 – 5 разів на добу протягом всього зазначеного терміну. При високій (більше 25°С) температурі повітря, а також при роботі на відкритих поверхнях поза приміщеннями (даху, будівельні майданчики тощо) рекомендується вкривати нанесений шар поліетиленовою плівкою, руберойдом, вологими тирсою й т. п. для запобігання передчасного висихання захисного покриття.

Техніка безпеки

Техніка безпеки при роботі з захисним складом “Віатрон” повністю відповідає техніці безпеки при виробництві штукатурних робіт. При роботі з рідкими розчинами складу рекомендується користуватися гумовими рукавичками. При обробці стель необхідно застосовувати окуляри та головний убір.

При попаданні рідкої суміші складу “Віатрон” на незахищені ділянки шкіри, слизові оболонки очей та органів дихання необхідно терміново і рясно промити їх проточною водою.

Оцінка якості робіт при використанні захисного складу «Віатрон»

При виконанні робіт з влаштування або відновлення ізоляційно-міцнісних властивостей будівельних конструкцій характеристиками якості є певна група контрольних показників.

Контроль якості при візуальному огляді: встановлюється рівність поверхні нанесення, наявність в ній тріщин, розривів, вибоїн і т. п. Оцінюється наявність висолів. Однорідність матеріалу покриття визначається за рівномірності кольору захищеної поверхні, за класифікацією вологості покриття; інструментальним способом: штангенциркулем-глибиноміром вимірюється товщина покриття шляхом проколювання покриття відразу після нанесення.

Якість покриття оцінюється за показниками водопоглинання поверхні і водонепроникності (ГОСТ 12730.3 і ГОСТ 12730.5) нанесення з бетону або розчину, що застосовуються при зведенні конструкції.

Гідроізоляція бетонних поверхонь

При відновленні старих і гідроізоляції не зруйнованих бетонних поверхонь, застосовується матеріал «ВІАТРОН-4». У випадках корозії бетону, арматури від дії агресивних середовищ застосовується «ВІАТРОН-Універсал». При гідроізоляції нового бетону, термін експлуатації не більше 5 років, застосовується матеріал “Віатрон-3”.Мінімальна товщина покриття становить 3мм. При цьому його витрата складає 4,0-4,5 кг/м. кв по рівній поверхні.

У разі гідроізоляції монолітного бетону після зняття опалубки необхідно забезпечити шорсткість поверхні бетону механічним способом.

У випадках великих руйнувань більше 40мм поверхню необхідно вирівняти складом «ВІАТРОН-6(2)» .Після чого наноситься склад «ВІАТРОН-4» або «ВІАТРОН-Універсал». Витрата «ВІАТРОН-6(2)» становить 16 кг/м. кв/см або розраховується по заповненню обсягу (тріщин, стиків), що складає 1,6 кг/дм. куб. При застосуванні матеріалів необхідно дотримуватися технології застосування.

Гідроізоляція цегляних поверхонь

Попередньо зволожену цегляну поверхню необхідно оштукатурити цементним розчином з добавкою «ВІАТРОН-3» або штукатурною гідроізоляцією «ВІАТРОН -6(1)» товщиною не менше 1см, попередньо прогрунтовав складом «Віатрон-3», доведених до стану молока.

Якщо шар більш 2см оштукатурювання необхідно здійснювати за штукатурної сітки, міцно закріплених на поверхні.

Оштукатурені поверхні перед нанесенням складу «ВІАТРОН-3» необхідно витримати не менше доби у вологих умовах. Всі тріщини, шви, стики, примикання, необхідно герметизувати складом «ВІАТРОН-6(2)».

Гідроізоляція тріщин, швів, стиків, сполучень, примикань, введень комунікацій

Гідроізоляцію тріщин, швів, стиків, сполучень, примикань, введень комунікацій виробляти матеріалом «ВІАТРОН-6(2)».

Тріщини, розкриттям більше 0,8 мм необхідно штробувати, зволожити і заповнити даними складом. Розмір штроби 20х20мм. Витрата складає 0,7 кг/м. п

Відкриті ділянки арматури грунтуються пензлем чистим складом «ВІАТРОН-Універсал». Гідроізоляція штроб здійснюється нанесенням складу «ВІАТРОН-4» смугою розміром 3*F на оброблені і заповнені штроби, де F-ширина штроби, тріщини, мм.

Місця вводу комунікацій герметизуються клоччям, просоченим розчином «ВІАТРОН-4», або «ВІАТРОН-Універсал».

Ліквідація напірних теч

Ліквідацію течі необхідно здійснювати складами «ВІАТРОН-2 Пробка», «ВІАТРОН-4», «ВІАТРОН-6(2)» в комплексі.

Для усунення течі необхідно провести підготовку: визначити місце течі, розкрити свищ до діаметра більше 10мм для зняття тиску, зачистити порожнину. Приготувати склад «ВІАТРОН-2 Пробка» згідно інструкції по застосуванню, заповнити половину об’єму порожнини матеріалу. Видалити надлишки. Решту необхідно заповнити складом «ВІАТРОН-6(2)». Через 2 години необхідно нанести склад «ВІАТРОН-4».

При ремонті вертикальних тріщин обробку проводити зверху вниз.

Горизонтальна отсечная гідроізоляція, ін’єктування

Усунення капілярного підсосу необхідно проводити ін ” єктування матеріалами «ВІАТРОН – ін’ектгрунт» і «ВІАТРОН-6(2)».

Технологія полягає в наступному: конструкції, що захищається в шаховому порядку буряться шпури діаметром 20-25мм під кутом 30-45градусов до горизонталі. Відстань між шпурами по горизонталі становить 200-300мм, по вертикалі – 150-200мм. Глибина буріння становить 2/3 товщини стіни.

Отримані отвори промиваються водою. Використовуючи воронку або спеціальне обладнання для ін’єктування бетону заповнити порожнини шпурів. Отвір закрити складом ВІАТРОН-6(2)».

Відновлення експлуатаційних властивостей кородованого (руйнується) бетону і з/б.

Відновлення проводиться матеріалами «ВІАТРОН-Універсал», які призначені для перетворення старого, відновлення руйнованого бетону і з/б. Т. к. матеріал містить інгібітори корозії арматури та перетворювачі іржі «ВІАТРОН-Універсал» дозволяє захистити конструкцію в цілому від подальшого руйнування. Не слід плутати процес відновлення зруйнованого бетону зі стандартними методами посилення. Посилення конструкції доцільно проводити в комплексі з відновленням бетону.

Для відновлення проектних розмірів конструкції, для нарощування бетону необхідно застосовувати склади «ВІАТРОН-6(2)». Торкретування можна виконувати складами «ВІАТРОН-Універсал».

Комплекс робіт по ремонту конструкції складається з декількох етапів:

1. Підготовка поверхні.

2. Обробка корродированої арматури і лікування ж/б бетону складом «ВІАТРОН-Універсал».

3. Відновлення проектних розмірів конструкції складом «ВІАТРОН-6(2)».